Queen Shorts Black Wmn | Køb træningstøj på ICIW.dk
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 70.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

Queen Shorts Black Wmn

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
Vælg størrelseXSL
Varer bestilt inden kl. 13.00 sendes samme dag!
Fås i disse farver
  • Beskrivelse
  • Disse shorts har høj talje og den ekstra høje manchet i taljen holder shortsene på plads. Et ICIW-logo i refleksprint på fronten af hoften.

    - Seamlessteknologi
    - Reflekslogo på venstre hofte
    - Firevejsstræk i seneste seamless-teknologi for at øge bevægeligheden
    - 70 % Nylon, 22 % Polyester, 8 % Spandex giver et strækbart og slidstærkt materiale
    - God åndbarhed
    - Høj talje for en perfekt pasform

    Modellen på billedet er 174 cm og har størrelse S på.

  • Specifikationer
    • Farve: Sort
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 70% Nylon 22% Polyester 8% Spandex
      Pasform: Stramtsiddende
      Varenr: 10915-001
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Shop the look

    Queen Mesh Icon Sports Bra Black
    L M S XS
    Queen Mesh Icon Sports Bra Black
    349kr
    Queen Mesh Seamless Biker Shorts Black
    L M S XS
    Queen Mesh Seamless Biker Shorts Black
    449kr
    Queen Mesh Sports Bra Solid Black
    L M S
    Queen Mesh Sports Bra Solid Black
    299kr
    Queen Mesh Tights Solid Black Wmn
    M S XS
    Queen Mesh Tights Solid Black Wmn
    549kr

    Anmeldelser

    Bestsellere

    Queen Mesh 7/8 Tights Powder Blue Melange Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh 7/8 Tights Powder Blue Melange Wmn
    549kr
    Queen Mesh Icon Sports Bra Khaki Melange
    L M S XS
    Queen Mesh Icon Sports Bra Khaki Melange
    349kr
    Queen Mesh 7/8 Tights Grey Melange Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh 7/8 Tights Grey Melange Wmn
    549kr
    Queen Mesh 7/8 Tights Teak Melange Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh 7/8 Tights Teak Melange Wmn
    549kr

    Andre har også købt

    Queen Mesh Tights Solid Black Wmn
    M S XS
    Queen Mesh Tights Solid Black Wmn
    549kr
    Queen Mesh Sports Bra Solid Black
    L M S
    Queen Mesh Sports Bra Solid Black
    299kr
    Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
    549kr
    Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn
    549kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America