Summer Sale

Define Cropped 1/4 Zip White

349kr / 209kr

Cropped langærmet trøje med ¼-lynlås.

Valgt farve: Hvid
Fås i disse farver
Define Cropped 1/4 Zip Black
Define Cropped 1/4 Zip Desert Sand
Define Cropped 1/4 Zip Graphite
Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
Define Cropped 1/4 Zip Sand
Define Cropped 1/4 Zip Taupe
Define Cropped 1/4 Zip White
Define Cropped 1/4 zip Black/Black
Define Cropped 1/4 zip Coral
Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue
Vælg størrelse
XS S M L XL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Tekniske forhold
  • Sweattech

    Vores egenudviklede Sweattech™-formel er designet til at transportere fugt og sved væk fra kroppen til stofoverfladen, hvor det fordamper. Dette giver dig mulighed for at holde dig tør og komfortabel under din træning.

    Lynlåse

    Hos ICANIWILL har vi taget et aktivt valg om kun at samarbejde med SAB og YKK. YKK blev grundlagt i 1934 i Japan og er i dag verdens største leverandør af lynlåse. SAB vinder år efter år udmærkelser for deres arbejde med at designe og producere produkter i verdensklasse. Begge aktører er ledende inden for udvikling og fremstilling af innovative og velafprøvede lynlåse, lynlåsvedhæng og andet tilbehør af høj kvalitet.

    Hvorfor YKK og SAB? Vi tror på det, vi kalder en "holdbar designproces", hvor valget af leverandører til alle dele af beklædningsgenstanden tilsammen bidrager til dennes levetid. Ved at vælge veletablerede og stærke aktører indenfor eksempelvis lynlåse bidrager vi til et holdbart og tidløst design.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

Tekniske forhold
  • Sweattech

    Vores egenudviklede Sweattech™-formel er designet til at transportere fugt og sved væk fra kroppen til stofoverfladen, hvor det fordamper. Dette giver dig mulighed for at holde dig tør og komfortabel under din træning.

    Lynlåse

    Hos ICANIWILL har vi taget et aktivt valg om kun at samarbejde med SAB og YKK. YKK blev grundlagt i 1934 i Japan og er i dag verdens største leverandør af lynlåse. SAB vinder år efter år udmærkelser for deres arbejde med at designe og producere produkter i verdensklasse. Begge aktører er ledende inden for udvikling og fremstilling af innovative og velafprøvede lynlåse, lynlåsvedhæng og andet tilbehør af høj kvalitet.

    Hvorfor YKK og SAB? Vi tror på det, vi kalder en "holdbar designproces", hvor valget af leverandører til alle dele af beklædningsgenstanden tilsammen bidrager til dennes levetid. Ved at vælge veletablerede og stærke aktører indenfor eksempelvis lynlåse bidrager vi til et holdbart og tidløst design.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 175 cm og har størrelse S på.

    Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Leggings, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til den bedste kollektion af træningstøj til mange forskellige typer træninger.

    - 4-vejs stretchmateriale i den nyeste sømløse teknologi, der øger bevægelsesfriheden under din træning
    - ICIW-logo foran
    - ICANIWILL-logo bagpå
    - 1/4 YKK-lynlås foran
    - SWEATTECH™
    - Cropped pasform 

    Specifikationer
      Farve: Hvid
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
      Varenr: 11274-002
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Leggings, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til den bedste kollektion af træningstøj til mange forskellige typer træninger.

      - 4-vejs stretchmateriale i den nyeste sømløse teknologi, der øger bevægelsesfriheden under din træning
      - ICIW-logo foran
      - ICANIWILL-logo bagpå
      - 1/4 YKK-lynlås foran
      - SWEATTECH™
      - Cropped pasform 

      Specifikationer
        Farve: Hvid
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
        Varenr: 11274-002
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      35
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      324kr (499kr)
      Define Seamless Sports Bra White
      40
      S XS M XL L
      Define Seamless Sports Bra White
      179kr (299kr)
      Define Seamless Sports Bra Black
      30
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      209kr (299kr)
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      60
      M XS S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      159kr (399kr)
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      40
      L S M XL
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      209kr (349kr)
      Define Cropped 1/4 Zip Sand
      50
      M L XL
      Define Cropped 1/4 Zip Sand
      174kr (349kr)
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      30
      L S XS M XL
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      230kr (329kr)
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      40
      S XS M XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      299kr (499kr)

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      35
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      324kr (499kr)
      Define Seamless Sports Bra White
      40
      S XS M XL L
      Define Seamless Sports Bra White
      179kr (299kr)
      Define Seamless Sports Bra Black
      30
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      209kr (299kr)
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      60
      M XS S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      159kr (399kr)

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom