Everyday Seamless LS Black Wmn

349kr

Langærmet træningstrøje i sømløs materiale. Stramtsiddende pasform.

Valgt farve: Sort
Fås i disse farver
Everyday Seamless LS Black Wmn
Everyday Seamless LS Graphite Wmn
Everyday Seamless LS White Wmn
Vælg størrelse
XS S M L
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 170 cm og har størrelse XS på.

    Denne langærmede t-shirt er fremstillet af et superlet, hurtigtørrende materiale i 94% Nylon og 6% Elastan. Perfekt til den hårde træning. Dekorativt vævet mønster på siden såvel som på bagsiden af trøjen.

    Mønstrene er skabt med vævet mest-teknologi, der også hjælper med at ventilere kropsvarme ud under træning. ICIW print på forsiden og mellem skulderbladene på bagsiden. Refleksdetaljer på bunden af trøjens bagside.

    Fås i flere farver. Normal pasform, vælg din sædvanlige størrelse.
    Specifikationer
      Farve: Sort
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 94% Nylon, 6% Elastane
      Varenr: 11245-001
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • Denne langærmede t-shirt er fremstillet af et superlet, hurtigtørrende materiale i 94% Nylon og 6% Elastan. Perfekt til den hårde træning. Dekorativt vævet mønster på siden såvel som på bagsiden af trøjen.

      Mønstrene er skabt med vævet mest-teknologi, der også hjælper med at ventilere kropsvarme ud under træning. ICIW print på forsiden og mellem skulderbladene på bagsiden. Refleksdetaljer på bunden af trøjens bagside.

      Fås i flere farver. Normal pasform, vælg din sædvanlige størrelse.
      Specifikationer
        Farve: Sort
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 94% Nylon, 6% Elastane
        Varenr: 11245-001
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Andre har også købt

      Everyday Seamless Thong 2-pack Black/White
      L/XL
      Everyday Seamless Thong 2-pack Black/White
      79kr
      Everyday 1/4 Zip Wmn Black
      L S M XS
      Everyday 1/4 Zip Wmn Black
      399kr
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
      M XL L S XS
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
      429kr
      Everyday Seamless LS Graphite Wmn
      L S M XS
      Everyday Seamless LS Graphite Wmn
      349kr
      Everyday 1/4 Zip Wmn Graphite
      38
      M XS L S
      Everyday 1/4 Zip Wmn Graphite
      249kr (399kr)
      Everyday 1/4 Zip Wmn White
      L S M XS
      Everyday 1/4 Zip Wmn White
      399kr
      Everyday Seamless LS White Wmn
      XS L
      Everyday Seamless LS White Wmn
      349kr
      Everyday Tank Top Black
      XS M XL XXL L S
      Everyday Tank Top Black
      199kr

      Andre har også købt

      Everyday Seamless Thong 2-pack Black/White
      L/XL
      Everyday Seamless Thong 2-pack Black/White
      79kr
      Everyday 1/4 Zip Wmn Black
      L S M XS
      Everyday 1/4 Zip Wmn Black
      399kr
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
      M XL L S XS
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
      429kr
      Everyday Seamless LS Graphite Wmn
      L S M XS
      Everyday Seamless LS Graphite Wmn
      349kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America