&noscript=1" /> Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black | Køb træningstøj

Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black

349kr

Ekstra forkortet sweater med lange ærmer.

Valgt farve: Sort
Fås i disse farver
Define Seamless LS Shoulder Top Black
Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Vælg størrelse
XS S M L
Køb matchende produkt
Genanvendte materialer
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
L XS M S
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
299kr
Genanvendte materialer
Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
L M S XS
Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
549kr
Genanvendte materialer
Define Seamless LS Shoulder Top Black
L M S XS
Define Seamless LS Shoulder Top Black
349kr
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 173 cm og har størrelse XS på.

    Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Leggings, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til den bedste kollektion af træningstøj til mange forskellige typer træninger.

    - SWEATTECH™ teknologi
    - ICIW reflektivt logo foran
    - strækbart i 4 retninger
    - 360° bevægelse
    - 92 % genanvendt nylon, 8 % spandex
    - Ekstra forkortet tilpasning

    Specifikationer
      Farve: Sort
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 92% Recycled Nylon, 8% Spandex
      Varenr: 11892-237
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Beskrivelse

    • Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Leggings, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til den bedste kollektion af træningstøj til mange forskellige typer træninger.

      - SWEATTECH™ teknologi
      - ICIW reflektivt logo foran
      - strækbart i 4 retninger
      - 360° bevægelse
      - 92 % genanvendt nylon, 8 % spandex
      - Ekstra forkortet tilpasning

      Specifikationer
        Farve: Sort
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 92% Recycled Nylon, 8% Spandex
        Varenr: 11892-237
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Anmeldelser

      ICIW Familien ser godt ud!

      Køb looket

      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      L XS M S
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
      L XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
      XS S
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      L M S XS
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      549kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Urban Blue
      L M
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Urban Blue
      549kr

      Køb looket

      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      L XS M S
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
      L XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
      XS S
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      L M S XS
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      549kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Urban Blue
      L M
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Urban Blue
      549kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XS XL
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L XL XS M S
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      L M S XL XS
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      299kr
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XS XL
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      549kr
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      L M S XS
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      499kr
      Define Seamless Pocket Tights Black
      L M S XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      549kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      349kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L M S XS XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XS XL
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L XL XS M S
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      L M S XL XS
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      299kr
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XS XL
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      549kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Russia
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America