Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn | Køb træningstøj på I
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 11.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
Vælg størrelseXSSML
Varer bestilt inden kl. 13.00 sendes samme dag!
Fås i disse farver
Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
Sort
Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
Mørkegrøn
  • Beskrivelse
  • En Crop Top med det hele og lidt til! Den her trøje sidder fantastisk på kroppen, har en skøn elastik og et clean design. Smarte detaljer i stoffet giver endnu et løft! Tøjet har den nyeste seamless-teknologi og firevejsstretch der ikke bare forbedrer pasformen og kvaliteten, men også din bevægelsesfrihed under træningen.

    Derudover har produktionen af seamless-produkter en mindre indflydelse på det globale miljø, ved at mængden af stofrester minimeres. Der anvendes mindre stof samlet set. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, beholder sin farve selv efter mange ture i vaskemaskinen og fnulrer ikke.

    - God åndbarhed
    - 92% Nylon, 8% Spandex
    - ICANIWILL-logo
    - Firevejsstretch

    Findes i flere farver. Match med tights og sports-BH i samme kollektion for det perfekte outfit.

    Modellen på billedet er 177 cm og har størrelse XS på.

  • Specifikationer
    • Farve: Mørkegrå
      Laundry: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
      Varenr: 10495-016
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Anmeldelser

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America